A téli influenzás időszakban általában a visszafogottabb étkezéseket javasolják megbetegedett családtagjaiknak. Az erős diéta azonban legyengíti az immunrendszert, és szabad utat enged a vírusoknak.A drasztikusan csökkentett, szervezetünkbe bevitt kalóriák megnehezítik testünk…

Bookmark and Share

Az influenzavírus tovább marad életképes a levegőben akkor, ha az abszolút páratartalom alacsony, állapították meg amerikai tudósok. Ezzel tudományosan bebizonyosodott az az ősi tapasztalat, hogy a hideg téli hónapokban több ember betegszik meg influenzában, mint máskor.Amikor a…

Bookmark and Share

Tudósok végre kiderítették, hogy miért pont télen van influenzajárvány: a vírus a hideg és száraz levegőt szereti. Ráadásul a szervezetünk a hidegben nem tudja elég gyorsan eltakarítani a kórokozót.Eddig nem tudtuk a választ arra az egyszerű kérdésre, hogy miként terjed az…

Bookmark and Share

Ezen valószínűleg sokan gondolkodnak így a járvány kellős közepén. Az influenzavírusok egész évben léteznek, mégsem hallani arról, hogy valaki nyáron betegedne meg ebben az igen kellemetlen és bizonyos esetekben súlyos szövődményekkel járó nyavalyában. Születtek persze az…

Bookmark and Share

A közhiedelemmel ellentétben az allergiásoknak nem használ a páradús levegő. Még az asztmások is jól teszik, ha körülbelül 50 százalékos páratartalomnál megállnak, mert az ennél magasabb páratartalmú közeg jó élettér az atkáknak. Ha csak lehet, fogják vissza a fűtést is,…

Bookmark and Share

Közismert, hogy az allergiásoknak a legveszélyesebb "ellenségei", leggyakoribb allergénjei éppen a közvetlen életterükben fordulhatnak elő legnagyobb számban.Így például folyamatosan küzdeniük kell a lakásban előforduló háziporatka, penészgomba ellen, hiszen…

Bookmark and Share

Egy új kutatás szerint a széles körben használt fájdalomcsillapító, az acetaminofen összefüggést mutathat a gyógyszert szedő  felnőttek és gyermekek asztmájával és szénanáthájával.A kanadai Brit Kolumbiai Egyetem kutatói 19 vizsgálat összesen 425 ezer résztvevőjének…

Bookmark and Share

Az erőteljes fékezéskor felszabaduló anyagok károsítják a tüdősejteket, bizonyították be svájci kutatók - igaz, egyelőre csak laboratóriumi körülmények között.A Particle and Fibre Toxicology c. szaklapban megjelenő cikkből megtudhatjuk, hogy a vészhelyzetben történő…

Bookmark and Share

A klasszikus szépségápolás mellett a só jó a pattanás, illetve a pattanásos bőr, az ekcéma és a pikkelysömör kezelésére, kedvezően befolyásolja – enyhíti a tüneteit –az izomgörcsöknek, reumatikus megbetegedéseknek, keringési- és idegrendszeri…

Bookmark and Share

Készíts bőrkisimító sófürdőt: tegyél 30 dkg tengeri sót a fürdőkádba, majd engedj rá meleg vizet (37-39 fokos). Közben melegíts meg 4 dl tejet, adj hozzá 2 dl mézet, és öntsd a fürdővízhez. Lazíts legalább 15-20 percet a kádban, majd alaposan zuhanyozz le. (Ha száraz a…

Bookmark and Share

Elsősorban karcsúsít – persze, ez nem jelenti azt, hogy elfelejtheted a jól bevált diétádat, és agyon sózhatod az ételeket. Ám bőrradírként használva, jelentős elhalt hámrétegtől szabadítja meg a testedet, és emellett látványosan feszesebbé is teszi a bőrödet, amitől…

Bookmark and Share

„Csíp, szárít, viszket…” – gondolod? Pedig, elég egy „kezelés”, hogy függővé válj: már egy néhány perces kúra után kiderül, hogy a só csodára képes.A holt-tengeri só szépségre és egészségre gyakorolt pozitív hatása nem új keletű…

Bookmark and Share

Bookmark and Share

A levegőben nagy mennyiségű, különböző eredetű részecske lebeg.  Magas hegyvidéken az ember által egy légvételkor belélegzett kb. félliternyi levegőben mintegy százezer porszem található. Az alföldi területeken ez már félmillióra emelkedik. Városban az 5. emelet…

Bookmark and Share

A tengervíz a tengerekből vagy óceánokból származó víz. Legismertebb tulajdonsága az édesvízénél lényegesen magasabb sótartalma. Ez az érték átlagosan 35‰ (3,5%), ami azt jelenti, hogy minden liter vízben 35 g só (főként nátrium-klorid) található oldott állapotban.…

Bookmark and Share

IGEN!A sószoba az ionizált só tisztító hatásának köszönhetően 99,9%-ban baktériummentes.Így nem kell attól tartania, hogy megfertőződik a nyílt napon! Legyen a vendégünk és tapasztalja meg a sóterápia számos jótékony hatását!Részletek -> 

Bookmark and Share

Szeretné kipróbálni a sóterápiát mindenféle elkötelezettség nélkül?December 3-án megteheti, mert nyílt napot tartunk!  Néhány fontos információ a nyílt nappal kapcsolatban:A kezeléseket minden egész órakor indítjuk (11:00, 12:00, 13:00... stb.) és 45 percig…

Bookmark and Share
süti beállítások módosítása