Az asztmás betegségben szenvedőknek életminőségük javulása érdekében oda kell figyelniük, hogy minél jobban elkerüljék az allergének jelenlétét környezetükben, otthon és munkahelyükön egyaránt.


Otthon, otthon, édes otthon


Az emberek legtöbbje otthonát "szentélynek", igazi oltalomnak tartja, ahol megnyugodhat, regenerálódhat, feltöltődhet, és talán kicsit el is bújhat a mindennapok zűrzavara elől.
Hogy az otthon nyugalmat sugárzó varázsa az asztmások számára is megvalósuljon, bizony néhány dolgot nem árt szem előtt tartaniuk. Túlzás nélkül állítható, hogy a betegoktatás az asztma kezelésének egyik sarkalatos pontja.
Ha az
asztmás megismeri betegségét, és "megtanulja" kezelését, nagyban hozzájárulhat a számára káros hatások elkerülésére, tudatos kizárására, kiszűrésére. Fontos tehát a megfelelő környezet kialakítása.
A lakásokban szinte mindenütt megtelepszik a por. Ha nem is tudjuk teljesen pormentessé varázsolni, azért időnként portalanítsunk nedves ruhával, és lehetőségek szerint csökkentsük a lakás apró-cseprő "porfogóit". A lakásban csak olyan növényeket, virágokat tartsunk, amelyek nem irritálják az allergiás, asztmás családtagokat. Egy "jól irányzott" születésnapi csokor, tele erős illatú virágokkal - például liliom - bizony okozhat kellemetlenségeket.
Az egészséges szép otthonhoz hozzátartozik a friss levegő is, éppen ezért a lakás elhasznált, áporodott levegőjét érdemes gyakran felfrissíteni.

network.hu
Az
asztmások környezetében tilos a lakásban történő dohányzás. A dohányfüst-mentes környezet biztosítása létfontosságú az asztmás beteg számára. A dohányfüst fokozottan hozzájárul a tüdő hörgőinek beszűküléséhez, így asztmás rohamot válthat ki. Vigyázzunk, a passzív dohányzás is éppoly veszélyes, mint az aktív dohányzás. Súlyos asztmában szenvedők, ha elhagyják a lakást, előtte mindig becsúsztatják a zsebükbe az orrsprayt, mert emelkedőn, lépcsőn, nyirkos, dohos lépcsőházakban, aluljárókban könnyen kaphatnak asztmás rohamot. A háttérben meghúzódó lelki problémák, stresszes életvitel, családi gondok is komolyan hozzájárulhatnak az asztmás állapot romlásához, de ha ezen megfelelő eszközökkel segíteni tudnak, az az asztma javulásához is vezethet.



Forrás: hazipatika.com

Bookmark and Share

A bejegyzés trackback címe:

https://soterapia.blog.hu/api/trackback/id/tr392191112

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása